ˆ
Polecamy
26-11-2020 drukuj
Zostań e-wolontariuszem
Czym tak właściwie jest e-wolontariat?
E-wolontariat to nic innego, jak wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu. E-wolontariusze pomagają organizacjom w zadaniach takich jak pisanie (np. artykułów na bloga), tłumaczenia, projektowanie grafiki (np. ulotek), a nawet wsparcie w koordynacji zadań pomocowych (np. w organizacji akcji wolontariackich zakupów dla seniorów). Możliwości jest bardzo wiele – wszystko zależy od potrzeb organizacji i umiejętności wolontariuszy.
Charakterystyczne dla e-wolontariatu jest to, że wolontariusze najczęściej pomagają w tzw. mikrozadaniach - zadaniach o małej złożoności, polegających na wykonaniu jednej, konkretnej czynności, których wykonanie zajmuje krótki czas (najczęściej do 3 godzin). Nie tylko ułatwia to zdalną koordynację takich zadań ze strony organizacji, ale też sprawia, że e-wolontariat jest dostępny dla każdego. E-wolontariuszem/e-wolontariuszką może zostać każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, wykształcenie czy godziny pracy lub nauki - wystarczy chęć do działania i trochę wolnego czasu.
Jak pomagać przez Internet?
Jeśli chcesz spróbować swoich sił w e-wolontariacie, warto zajrzeć na TuDu.org.pl – platformę, na której znajdziesz zadania od organizacji z całej Polski. Po zarejestrowaniu się na stronie możesz łatwo filtrować zadania, aby znaleźć to najlepiej odpowiadające Twoim umiejętnościom. To dobry sposób na pomaganie organizacjom w mikrozadaniach, które najbardziej Cię interesują. Jeśli zaś chcesz związać się z organizacją na dłużej, ogłoszenia od organizacji poszukujących e-wolontariuszy możesz znaleźć również na innych stronach poświęconych organizacjom pozarządowym czy wolontariatowi - takich jak np. ngo.pl czy Ochotnicy Warszawscy.
Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją
Załączniki
-
Rozmiar: 173.7 KiB - Ilość pobrań: 20 PDF e-wolontariat informacje dodatkowe
- O Ośrodku
- Komu Pomagamy
- Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
- Dział Pomocy Środowiskowej
- Dział Opiekuńczo - Wychowawczy
- Dział Opieki nad Rodziną
- Dział Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej
- Dział Świadczeń i Analiz
- Dział Administracyjno-Gospodarczy
- Dział Finansowy
- Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności
- Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom
- Domy Pomocy Społecznej
- Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 i 2
- Dyżury Specjalistów
- Programy
- Innowacyjna Gospodarka
- Kapitał Ludzki
- Współpraca ze stowarzyszeniem CIVIS SUM
- BIP
- Kontakt
- Ochrona Danych Osobowych
- Deklaracja dostępności